מהלך ההובלה עצמו

הגיע יום המעבר, ואתם כבר הכנתם את החוזה שלכם עם חברת ההובלה, קיבלתם את מרבית ההחלטות הדרושות, ומבינים כמעט את כל פרטי המעבר והאופן שבו הוא יתבצע. כעת נשארו לכם רק מספר תכנונים של הרגע האחרון.

דבר ראשון, היו נוכחים ומוכנים ביום המעבר – נסו לפנות את כל היום, או לפחות זמן מספיק להובלה ומעבר לכך – מכיוון שאף פעם אי-אפשר להגיד בדיוק כמה זמן יקח המעבר ואילו קשיים לא צפויים יצוצו באמצע התהליך. כמו כן, כדאי גם להכין את כל אשר תידרשו לו בזמן ההובלה – בהם גם טלפונים ישירים של המוביל או החברה על מנת לטפל בכל אירוע שיכול לקרות בזמן ההובלה.

כעת, לפני שהמובילים מגיעים אליכם נסו לנקות את כל המעברים סביבכם – ידעו את כל המעורבים בעניין, כולל גם את שכניכם מבעוד מועד, על מנת לא לגרום אי-נעימות להם ולכם בגלל הרעש והמעברים שהתהליך כרוך בהם. כמו כן נסו לסדר כמה שיותר את החפצים הארוזים, ובדקו לפי רשימה הימצאות כל פריט וכל ארגז וקופסה במקומה.

כשמגיעים המובילים עצמם – הסבלים והנהג, הסבירו להם היכן נמצאים הפריטים, ומהו המסלול שאותו הם יעברו, באיזה סדר יש להעביר אותם וכו'. הראו לסבלים מהן הקופסאות המכילות תוכן שביר ואילו הם הפריטים הכבדים ו\או גדולים ביותר שעליהם להעביר.

פרט קטן אך חשוב בזמן ההובלה – אל תתנו ללחץ להשפיע עליכם והיו אדיבים עם הסבלים המסייעים לכם בהובלה – ענו לשאלות שלהם, גם אם הן נראות לכם ברורות מאליהן, התייחסו אליהם בנימוס ובאדיבות, לדוגמה: הציעו להם מים במקרה ויבקשו. גם יחס טוב שכזה יכול לזרז ולו במעט את תהליך ההובלה שלכם.

לנהג המשאית הסבירו את המסלול במקרה ואינו מכיר אותו, ונסו להציע את המסלול המיטבי בהתחשב בידיעתכם את המיקום ותנאי התנועה – למשל מסלול העוקף מקומות בהם יש הרבה פקקים בזמן זה של היום ועוד.

במקרה ותנאי החוזה שלכם עם המוביל אינם מתקיימים הודיעו למוביל – במידה ויש לכם סעיפים המשגיחים על פיצוי במקרה של איחור או שהמוביל לא שלח את מספר הסבלים שאתם דרשתם – זכותכם להתלונן ולדרוש קיום תקין של תנאי החוזה עליו חתמתם עם המוביל שלכם כמו שכתוב בו.

מהלך ההובלה עצמו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הזמינו הובלה עכשיו